از دوربین های مدار بسته امروزه برای کنترل و نظارت بر محیط زندگی و کار و همچنین ایجاد امنیت و آسایش بیشتر استفاده می گردد. که از آنها به عنوان سیستم های کنترل تصویری یا دوربین های نظارتی نیز یاد می شود. با توجه به امکاناتی که روی دوربین ها و سایر تجهیزات وجود دارد می توان از آن ها در هر شرایط آب و هوایی ، روز و شب و محیط های مختلف استفاده نمود.

از دوربین ها ی مدار بسته می توان در مکان هایی مانند بانک ها ، کارخانجات ، فروشگاه ها ، ادارات ، پارکینگ ها ،‌اماکن عمومی ، جاده ها و خیابان ها، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، قطار شهری و … برای کنترل عبور و مرور استفاده کرد. لذا استفاده از دوربین های مداربسته در حال افزایش است و با توجه به ساخت تجهیزات آن که مبتنی بر صنعت  الکترونیکی و کامپیوتر است، ساخت و تولید تجهیزات آن ها مرتباً در حال توسعه است.

انتخاب دوربین مدار بسته

یکی از مهم ترین قسمت های نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی و نظارتی مداربسته، انتخاب دوربین مناسب برای مکان ها مختلف است. برای انتخاب دوربین باید بر اساس قابلیت های دوربین ها و نیازهای افراد ازآن ها باید نکات مختلفی را مد نظر داشت. که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است:

*         آیا رفت و آمد، چهره اشخاص و جز‌ئیات اهمیت دارد؟

*         مکانی که قرار است دوربین نصب شود محیط باز یا محیط داخلی است؟

*         آیا در آن مکان نصب میزان نور کافی است؟

*         زمان ضبط تصاویر چقدر برای ما مهم است؟

*         بر اساس تعداد دوربین چه دستگاه ضبطی باید انتخاب کنیم؟

دوربین های تحت شبکه ، عموما دوربین هایی پر هزینه و تخصصی تر هستند. این دوربین ها تکنولوژی های به روزتر، کیفیت تصویر بسیار بالا ، نگهداری و پشتیبانی آسان ، کابل کشی راحت تری – نسبت به دوربین های آنالوگ – دارند.

انواع دوربین های تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه انواع مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به دوربین های دام ، بولت و باکس اشاره کرد. 

دوربین های دام معمولا در اماکن اداری و مسکونی مسقف مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت تصویر آن ها معمولا متوسط است و قیمت مناسب آن ها به شدت باعث افزایش کاربردشان شده است. لنز این دوربین ها معمولا به صورت ثابت و در برخی موارد به صورت متغییر می باشد. 

دوربین های بولت معمولا در فضا های خارجی استفاده می شود و دارای لنز ثابت و در برخی مدل ها لنز متغییر می باشد. این دوربین ها به دلیل محفظه فلزی که دارند قابل استفاده در هر شرایط محیطی و آب و هوایی می باشند. با توجه به محیط ، هنگام خرید این دوربین ها باید به اندازه فاصله کانونی لنز توجه نمود که هرچه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد زاویه دید کمتر  و فاصله بیشتر و یا هرچقدر قاصله کانونی کمتر زاویه بیشتر و فاصله کمتری می توانیم داشته باشیم.

دوربین های باکس دارای کیفیت تصویر متوسط به بالا می باشند. این نمونه دوربین ها عموما بدون لنز هستند و با توجه به محیط و کاربرد این دوربین لنز متناسب برای آن باید انتخاب شود. از این دوربین ها معمولا در مکان های داخلی استفاده می شود و در صورت نیاز به نصب خارجی ، یا قراردادن آن در یک کاور فلزی می توان از آن در مکان های خارجی استفاده نمود. لازم به ذکر است که این دوربین ها فاقد مکانیزم دید در شب می باشند که در صورت نیاز می توان از ال-ای-دی های مادون قرمز جداگانه برای روشنایی دید در شب استفاده نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر به فوژان گارد مراجعه فرمایید.

ارائه مشاوره و نیاز سنجی : ارائه مشاوره رایگان و نیاز سنجی توسط کارشناسان ما صورت خواهد گرفت در صورت نیاز بازدید انجام خواهد شد.

خرید و تهیه دوربین و تجهیزات : تهیه و خرید تجهیزات مورد نیاز شما متناسب با نیاز شما انجام خواهد گرفت.

تنظیم و نصب دوربین مدار بسته : ایجاد زیرساخت های مورد نیاز و نصب و راه اندازی سیستم های مداربسته توسط تکنسین ها صورت خواهد گرفت.

عیب یابی و پشتیبانی دوربین مداربسته : ارائه کلیه خدمات پشتیبانی و نگهداری دوربین های مداربسته و بازرسی دوره ای در صورت نیاز صورت خواهد گرفت.